ایکه اشک افشان شدی از دیدن غمخانه ام           من رقیه خسرو لب تشنه را دردانه ام

غنچه باغ بتول ونوگل آل رسول                        زیب دامان حسین آن سرور فرزانه ام

نازپرور گوهری بودم که دست روزگار                  جای داد ازراه کین در گوشه ویرانه ام

دست استبداد بیداد یزید بدگهر                     کند همچون سیل بنیان کنزجا کاشانه ام

ریخت ناحق خون حق رادر زمین کربلا                     آتش بیدا بر خیمه شاهانه ام

بسته شد بردست وپاوگردنم زنجیر ظلم              خسته شد زیر گران بار اسارت شانه ام

اززمین کربلاتا شام طعن وجور خصم                        دیدم وخواندنداز آل نبی بیگانه ام

وای از ظلم یزید ورسم مهمانداریش                   کان سیه دل داد منزل گوشه ویرانه ام

گاه هجران پدر بنمود گریانم چوشمع               گاه داغ نوجوانان سوخت  چون پروانه ام

روز وشب پر بود چشمان من از خون جگر         ساقی گردان می غم ریخت در پیمانه ام

تا شبیدیدم سر پاک پدر را غرق خون             جان خود تسلیم کردم در بر جانانه ام

نیمه شب غساله دادم غسل وپوشاندم کفن     عمه ام چون گنج مدفون ساخت در ویرانه ام

سربه قبر کوچکم بگذار وافغانم شنو          کز غم هجر چدر چون استن حنانه ام

در ابان ماه هزار وسیصد وپنجاه ویک          گشت اشعار{وفایی}ثبت درغمخانه ام

---گلبانگ غم-صص 243-244-گرداورنده:محمد غلامی -چاچ موسسه مطبوعاتی خزر-تهران

همراه با چهارده معصوم (علیهم السلام) ویاران-رزبلاگ ام ,  ,ویرانه ,غم ,چون ,گوشه ,    ,ویرانه ام ,لب تشنه ,خسرو لب ,گوشه ویرانهمنبع

در ولادت دختر پیامبر اسلام فاطمه الزهرا (س)

- ماه قيام ،ماه حسين ، ماه انقلاب ماه خروج پيشرومومنان بود ماه شکست دشمن قرآن وفتح حق ماه ظهور عدل ب�

ماه قيام ،ماه حسين ، ماه انقلاب ماه خروج پيشرومومنان بود ماه شکست دشمن قرآن وفتح حق ماه ظهور عدل به

آمد شب میلاد علی شمس خراسان فرزند نبی ،رهبردین،حامی قرآن ده مژده که امشب شده عالم همه گلشن زاین شمس

درولادت علی بن موسی الرضا(علیه السلام)

مژده که میلاد شه خاتم است عید سعید نبی اکرم است مزده که مسروری عالم رسید خرم

درولادت امام هشتم - هشتمین اختر تابناک اسمان امامت وولایت -امامرضا یغریب وضامن آهو(ع)

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

عکس جوک دانلودستان بهار محمدجلال ژاله بروزکده بوستان سنگ عبدالله راز چت|چت راز|چت روم|چت راز قیمت لوازم یدکی گریدر خريد ماسك صورت روشن كننده زنانه دخترانه 2020 اخبار سایت بلگ بیست